Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Po orzechy do Azerbejdżanu

Edytowano: 04-07-2019 14:14:40
agrolajt.pl - Po orzechy do Azerbejdżanu

Minister Jan Krzysztof Ardanowski przebywał w maju składzie delegacji Prezydenta Andrzeja Dudy w Azerbejdżanie. Czego szukał nasz minister w tym azjatyckim, postsowieckim kraju, leżącym od Polski 3 tysiące km? Ministerstwo napisało w „prostych żołnierskich słowach” o czym rozmawiał minister Ardanowski.

Gospodarska wizyta

Na stronie ministerstwa rolnictwa można przeczytać: 

Cyt.: W trakcie wizyty minister J. K. Ardanowski odbył rozmowy z ministrem rolnictwa Azerbejdżanu Inamem Karimowem. Ministrowie potwierdzili wolę współpracy na rzecz rozwoju relacji dwustronnych w dziedzinie rolnictwa ze szczególnym uwzględnieniem kwestii handlu i wzajemnych inwestycji w sektorze rolno-spożywczym, czy też współpracy naukowo-badawczej. Szefowie resortów rolnictwa Polski i Azerbejdżanu wspólnie wyrazili nadzieję na intensyfikację wzajemnych relacji w tym zakresie.”


Zrozumieliście Państwo? Bo ja niewiele.

Omamić ciemny lud
Za to starszym rolnikom, którzy gospodarzyli jeszcze w czasach gierkowskich, a ministrem rolnictwa był nomen omen Leon Kłonica, przypomniało się zapewne, że taką pokrętną kwiecistą mowę bez konkretnych treści stosowali ówcześni przywódcy, by omamić ciemny lud. Okazuje się, że ustroje się zmieniają, socjotechniki wciąż nie. Jest jeden konkret. Z Azerbejdżanu w sektorze rolno-spożywczym kupujemy przede wszystkim orzechy (80% całego importu) za kwotę blisko 6 mln euro. A więc teraz już Państwo wiecie, jak na orzechy to do Azerbejdżanu.

Ardan+

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję