Czwartek, 21-11-2019
agrolajt.pl - logo menu

Informatyk został Prezesem ARMiR. Czy rolnicy na tym skorzystają?

Edytowano: 02-09-2019 17:41:25

zdjęcie: www.gov.pl

agrolajt.pl - Informatyk został Prezesem ARMiR. Czy rolnicy na tym skorzystają?

"Od 28 sierpnia br. Tomasz Nowakowski będzie pełnił obowiązki prezesa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Akt powołania na to stanowisko wręczył dziś dotychczasowemu wiceprezesowi ARiMR minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Ze stanowiska prezesa ARiMR została dziś odwołana Maria Fajger." Lakoniczny komunikat takiej treści wydało kilka dni temu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

P.O. Prezesa ARMiR nie jest nowym człowiekiem w tej instytucji. Na stronie internetowej agencji czytamy, że nowy Prezes "Od 15 lat pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, był pracownikiem Biura Powiatowego ARiMR w Ropczycach oraz Podkarpackiego Oddziału Regionalnego w Biurze Wsparcia Inwestycyjnego. Pełnił funkcję Zastępcy Kierownika Biura Powiatowego oraz Zastępcy Dyrektora Oddziału Regionalnego ARiMR."

Jednym słowem agencyjny wyjadacz - przeszedł wszystki szczeble drabiny sukcesu. Czy to zasługa wyjątkowych umiejętności i efektywności w pracy czy też zapalnowana z góry kariera urzędnika? Nie wiemy. Z pewnością Prezes ARMiR zna od środka funkcjonowanie instytucji, którą obecnie kieruje. 

Tylko czy w sytuacji, gdy jest ona przez wielu rolników postrzegana jako nieudolna, to zaleta w CV? 

My zwróciliśmy uwagę na co innego. Tomasz Nowakowski jest z wykształcenia.. informatykiem! Czy to oznacza, że w ARMiR nastąpi cywilizacyjny przełom? Systemy komputerowe zaczną sprawniej funkcjonować a wydajność pracowników wzrośnie? 

A może zwiastuje to innowacje w polskim rolnictwie na niespotykaną dotąd skalę i na polskiej wsi pojawią się roboty, które jeszcze w większym stopniu niż dziś, zastąpią rolników w pracy polowej?  

Dodaj komentarz

Komentarze

Jan 04-09-2019 18:32:32

Przecież on nie ma ani kompetancji ani wiedzy Kolejny lizus, a tam trzeba robić

Tylko 02-09-2019 17:56:37

Głupi artykuł. Pełen oklepanych sloganów napisany przez osobę która nie zna Arimr.

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję