Niedziela, 17-01-2021
agrolajt.pl - logo menu

AUCHAN sprowadza do Polski pomidory II kategorii i nazywa je polskimi!

Edytowano: 18-08-2020 14:25:36
agrolajt.pl - AUCHAN sprowadza do Polski pomidory II kategorii i nazywa je polskimi!

Okazuje się, że trzeba upchnąć w Polsce chłam drugiej kategorii. Na rynek trafiła niewyobrażalna liczba holenderskich pomidorów. Sieć sklepów Auchan zrobiła promocję na polskie pomidory, a w sklepach z oszukańczym podpisem sprzedaje holenderskie! Ostatnio identyczna sytuacja dotyczyła sklepów sieci Kaufland. Dodatkowo- to towar gorszej kategorii.

 

Błędny kraj pochodzenia

 

To perfidne oszustwo dotyczy także klientów Auchan. Nie dość, że sklep oszukuje, że są to pomidory z Polski to dodatkowo okazuje się, że to produkt gorszej kategorii. W Auchan jako polskie, sprzedawane są pomidory II kategorii z Holandii.

 

”Sklepy importują do Polski odpady z Holandii, staliśmy się miejscem sprzedaży produktów drugiej kategorii, śmietnikiem Europy” - komentuje Michał Kołodziejczak z AGROunii, który walczy z plagą błędnego oznakowania warzyw i owoców krajem pochodzenia w supermarketach.

 

 

II kategoria?

 

Nie wiadomo dlaczego pomidory zostały zakwalifikowane do II kategorii. Z zewnątrz nie widać żadnych defektów, więc można się zastanawiać czy wszystko z nimi w porządku w środku? Być może ich badania nie wypadły korzystnie. Być może jest w nich zbyt duża pozostałość chemii.

 

Produkty z zagranicy nie są badane w Polsce. Przyjeżdżają do nas z gotowym certyfikatem.

 

 

AGROunia przeciw oszustwom

 

Niepojęte i ciągle nieograniczone jest przyzwolenie polskich służb na robienie Polaków w balona albo jak ktoś woli to w pomidora. Sklepy przyzwyczaiły się do mówienia: to 'błąd ludzki' - czytamy na stronie AGROunii.

Wszyscy wszystko wiedzą ale nikt nic nie robi. Alerty, które wysyłamy niestety nie robią wrażenia na urzędach- dodaje AGROunia.

 

Kaufland się tłumaczy

 

Bardzo podobna sytuacja była ostatnio w Kauflandzie. W gazetce promowane były POLSKIE pomidory na gałązce. Na etykiecie można przeczytać „kraj pochodzenia: POLSKA” A w rzeczywistości są to pomidory z HOLANDII. AGROunia dosstała dziesiątki takich zgłoszń od oburzonych klientów. Michał Kołodziejczak wszedł z kamerą do 3 sklepów. W każdym zastał taką sytuację: na etykiecie napis, że pomidory są z Polski, a na kartonie napis: Holandia.

 

Okazuje się, że Kaufland nie mógł znaleźć w Polsce pomidorów. Łatwiej i szybciej można było kupić i sprowadzić pomidory z Holandii. Czy jakiś producent w to wierzy?

 

„Opisywana promocja dotycząca pomidorów na gałązce spotkała się z wyjątkowo dużym zainteresowaniem klientów niektórych marketów, dlatego, aby pokryć zapotrzebowanie na ten towar, musieliśmy w krótkim czasie dokupić dodatkowe partie pomidorów, które z powodu warunków pogodowych nie były dostępne w Polsce w pożądanej ilości. Błędne oznaczenie kraju pochodzenia produktu było natomiast wynikiem ludzkiej pomyłki, za co serdecznie przepraszamy. „- odpisało AGROlajtowi biuro prasowe Kaufland.

 

Poprosiliśmy o doprecyzowanie tej informacji i zapytaliśmy:

 

Jakie warunki pogodowe miały wpływ na to, że pomidorów nie było?

 

Do ilu polskich producentów zwrócili się państwo w sprawie kupna pomidorów?

 

Ile sprzedaliście procentowo pomidorów z Polski ile zagranicznych podczas trwania promocji? (Biedronka przekazała nam takie informacje podczas tygodnia ziemniaka)

 

 

Tu można wesprzeć działania AGROunii : http://www.agrounia.pl/donate

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję