Wtorek, 07-04-2020
agrolajt.pl - logo menu

W sejmie dwie kotleciarki za 26 tys. zł, bo.. Prezes lubi schabowe. Czy Kaczyński wie, że w Polsce szaleje ASF?

Edytowano: 07-09-2019 14:36:04

se.pl/fakt.pl

agrolajt.pl - W sejmie dwie kotleciarki za 26 tys. zł, bo.. Prezes lubi schabowe. Czy Kaczyński wie, że w Polsce szaleje ASF?

Pani marszałek. 

"Nowa marszałek Sejmu Elżbieta Witek (62 l.) ostro wzięła się do roboty. I jak to kobieta, porządki zaczęła od kuchni. Symbolem nowego będą kotleciarki – specjalne maszyny do rozbijania mięsa na schabowe. Po ok. 13 tys. zł sztuka." - informuje Fakt.pl. 

W artykule czytamy, że:

"Kuchnia polska schabowym stoi, polski Sejm, widać, też musi. Pod skrzydłami Elżbiety Witek wkrótce 460 wybrańców narodu będzie pałaszować pyszne, dobrze rozbite kotlety w złocistej panierce. Obie kotleciarki mogą przygotować aż 1200 sztuk mięsa na godzinę!

Elżbieta Witek została marszałkiem Sejmu 9 sierpnia. Zastąpiła na tym stanowisku Marka Kuchcińskiego (64 l.), który ustąpił po aferze z wożeniem swojej rodziny służbowym samolotem. Ledwo Witek pojawiła się w pracy, a sprawy ruszyły z kopyta. Można się tylko zastanawiać, czy to sprawy dla Polaków istotne.

22 sierpnia ogłoszono przetarg na maszyny do rozbijania mięsa. Wymogi ogłoszono ze znawstwem godnym dobrej gospodyni. Zażądano, by prasa rozbijała schab na cieniutkie, 4-milimetrowe plastry z możliwością regulacji aż do 3,5 cm. No, taki gruby kotlet to już konkret! Posłowie będą mogli je kupić w sejmowej stołówce, bo akurat na pomysł przyznania sobie darmowych obiadów jeszcze nie wpadli. Skuszeni zapachem schabowych będą musieli sięgnąć tym razem do własnej kieszeni."

Pani Halinka. 

Jaki jest powód takiej decyzji nowej marszałek sejmu? Niewiele czasu nam zajmuje, żeby sprawdzić, iż koneserem schabowego jest Prezes PiS Jarosław Kaczyński. W artukule superexpressu z dnia 15.10.2018 r. pod tytułem: "To ona gotuje dla prezesa Kaczyńskiego" czytamy, że schabowy, ziemniaki i surówka to ulubione danie prezesa. Ochroniarze niemal codziennie przywożą mu je ze stołecznego baru Farszem Nadziane. Za niepowtarzalny smak obiadu odpowiada tam szefowa kuchni - pani Halinka.

Co stoi za sukcesem schabowych Pani Halinki? "Kroję rozbijam mięso, przyprawiam, panieruję i kładę na patelnię – mówi kucharka, która ma już wieloletnie doświadczenie. U mnie każdy kotlet jest taki sam. Składniki są świeże, kupowane na bieżąco, a ja wkładam w to co robię ogromną pasję – zapewnia."

Zobacz film z Panią Halinką:

 

Czy nowa marszałek sejmu nie pozazdrościła przypadkiem Pani Halince i nie zechciała przypodobać się prezesowi? Wszystko wskazuje na to, że nowy zakup w sejmie zapewni Prezesowi ulubiony posiłek także w sejmowej stołówce a Pani marszałek być może spolegliwość Prezesa na wypadek jakiejś wpadki z jej strony. Wszak, przez żołądek do serca! 

Pan ASF

Jest tylko jeden problem. Otóż w Polsce od dłuższego już czasu szaleje wirus ASF. Zapewne nieświadomy zagrożenia, jakie niesie to za sobą dla polskich hodowców, Jarosław Kaczyński pałaszuje w swojej willi oraz sejmowej stołówce ulubione schabowe. Niestety coraz częściej są to schabowe duńskie bądź niemieckie. Jeśli rząd PiS nie weźmie się porządnie za rozwiązanie problemu ASF, to prawdziwe polski schabowy może być wspomnieniem dzieciństwa. I to nie tylko dzieciństwa Prezesa..   

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

AbermotNup 24-03-2020 02:46:39

12 14 ar gammal dejtingsajt Hur man agerar nar man dejtar en gift man haka upp Fayetteville ar medelalders dejtingsajter matchmaking tjanster i Kina https://3dlabs.co/online-dating-vasai.html dejta igen vid 30

Kolo 10-09-2019 12:16:19

Święta prawda Polski schabowy był pyszny aż go się chciało jeść a jego smak czuło się długo, żal że zostało nam śmieciowe jedzenie i stare samochody.

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję