Wtorek, 23-07-2024
agrolajt.pl - logo menu

Sachajko przeciw komisji o ASF!!

Dodano: 13-08-2019 13:58:09
agrolajt.pl - Sachajko przeciw komisji o ASF!!

Przewodniczący komisji rolnictwa w Sejmie Jarosław Sachajko odrzuca wniosek AGROunii o zwołanie nadzwyczajnej komisji ws. zwalczania ASF.   Kukiz`15 podobnie jak PSL pokazał dziś, że partyjniackie interesy są ważniejsze niż te zwykłych rolników. Sytuacja jest dramatyczna – w tym roku było już 39 ognisk choroby. To tysiące zabitych świń i dziesiątki zrujnowanych gospodarstw. 

"Rolnicy mówią DOŚĆ- bezskutecznej walce z wirusem ASF. Nie ma czasu na bezczynne czekanie. Tragedia dla gospodarzy." - tak apeluje Mateusz Kacperkiewicz z AGROunii o zwołanie komisji. 

 „Jedyną możliwością likwidacji wirusa w środowisku jest likwidacja w tej chwili dzików. Tutaj nie ma powodów, żeby zwoływać kolejną komisję, bo jak wygrać z tą chorobą to wiemy. Teraz jest tylko decyzja polityczna czy będzie chęć tych działań.” – mówi Jarosław Sachajko w Radiu Maryja. 

Jednkaże wyżej wymieniony doskonale wie, że woli politycznej po stronie ministra Ardanowskiego nie ma. W PSL - z list, którego w najbliższych wyborach startował będzie Jarosław Sachajko - także nie ma woli do podejmowania tematu ASF. Dotyka on bowiem zwykłych rolników i hodowców, którzy są skupieni wokół osoby Michała Kołodziejczaka - potencjalnego rywala partii Kosiniaka-Kamysza w wyborach parlamentarnych. 

Przwodniczący Sachajko, uchodzący dotąd za polityka dbającego o interes rolników, okazał swoje prawdziwe oblicze i niestety zaczął kierować sie kalkulacją polityczną. Z kim sie zadajasz, taki sie stajesz chciałoby się powiedzieć i życzyć przewodniczącemu Sachajko wielu skucesów w PSL! 

Dodaj komentarz

Komentarze

gra 15-08-2019 17:18:06

Do pana Sachajko: jednak tylko presja ma sens ! Brawo Agrolajt !

Trzoda 14-08-2019 15:28:11

Do pana Sachajko: a jednak presja ma sens ! Brawo Agrolajt !

Trzoda 14-08-2019 15:28:11

Do pana Sachajko: a jednak presja ma sens ! Brawo Agrolajt !

Rolnik15 14-08-2019 15:19:42

A tutaj p. Sachajko mówi, że komisji nie ma po co zwoływać. To jak maja rolnicy wywierać presję na ministra inaczej niż na komisji? Maja znów opony palić w Warszawie ? P. Sachajko się za nimi nigdy nie wstawił i im nie pomógł.. https://www.radiomaryja.pl/multimedia/serwis-informacyjny-godz-11-00-1735/

Rolnik 13-08-2019 23:14:08

Pan Sachajko to człowiek bardzo uczciwy i czas zakonczyc nawalnkę na Kukiz'15

Jarosław Sachajko 13-08-2019 20:57:13

Sachajko jest przeciwko dalszemu "gadaniu" biciu politycznej piany a PIS powinno zakończyć plagę ASF likwidując wirus ze środowiska. Tytuł jest politycznym uderzeniem, wstyd. Jedyną możliwością likwidacji wirusa w środowisku jest likwidacja w tej chwili dzików. Tutaj nie ma powodów, żeby zwoływać kolejną komisję, bo jak wygrać z tą chorobą to wiemy. Teraz jest tylko decyzja polityczna czy będzie chęć tych działań. Ponadto, zaproponowałem zwołanie Komisji Rolnictwa na ten temat na 29 na godzinę 14.15 i od decyzji politycznej PIS zależy czy się odbędzie, gdyż PIS ma większość w Prezydium . Wstyd, AgroUnia wpisuje się w nagonkę PISu na moją osobę. Mam nadzieję że jest to pomyłka. Redaktor mógł do mnie zadzwonić, mój telefon jest publicznie dostępny, ale dla wiadomości redakcji i wszystkich rolników podaj go i tutaj 609 858 811.

huntly.pl

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję