Czwartek, 21-11-2019
agrolajt.pl - logo menu

Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw

Edytowano: 05-09-2019 14:42:52
agrolajt.pl - Rząd daje rolnikom pieniądze za likwidacje gospodarstw

Agencja Restrukturyzacji informuje o pieniądzach dla rolników, którzy zdecydują się zlikwidować swoje gospodarstwo. To przykład jak unijna kasa i urzędnicze machiny niszczą polskich rolników.

To nie pierwsza tego typu akcja. Jest też dofinansowane za to, że zrezygnujemy z hodowli trzody chlewnej na rzecz innej działalności i obiecamy, że przez lata nie będziemy zajmować się świniami. Jest też dofinansowanie dla tych, którzy chcą założyć pozarolniczy biznes. Kto steruje gospodarką? Komu zależy na tym, żeby polscy rolnicy nie hodowali świń?

"Właściciel gospodarstwa uczestniczącego w tzw. systemie dla małych gospodarstw, który zdecyduje się zakończyć działalność rolniczą i przekazać lub sprzedać swoją ziemię innemu rolnikowi, może od 30 września br. ubiegać się w ARiMR o specjalną rekompensatę z PROW na lata 2014-2020. " - czytamy na stronie Agencji Restrukturyzacji o najnowszym projekcie.

Warunkiem otrzymania pieniędzy jest przekazanie przez rolnika posiadanego gospodarstwa, gruntów i zwierząt na powiększenie innego gospodarstwa lub innych gospodarstw. Przekazanie gospodarstwa musi być trwałe czyli na podstawie umowy sprzedaży albo umowy darowizny.

Brzmi to tak, jakby programy były pisane pod duże korporacje, które chcą skupować małe, rodzinne gospodarstwa. Jeszcze państwo przykłada do tego rękę.

Nie mówimy, żeby z tego nie korzystać, ale nie dajcie się zwieść i bądźcie rolnikami jak długo tylko się da. Jest dużo problemów, ale nie poddawajcie się, walczcie do końca. Będziemy razem – macie problem piszcie kontakt@agrolajt.pl

K.M

Dodaj komentarz

Komentarze

Trzeba 10-09-2019 12:25:29

Trzeba wreszcie przestać głosować w wyborach karteczkowych z krzyżykiem w podpisie! Zadne Konfederacje ! Ktokolwiek sie dostanie zostanie zajechany przez zydowiny w perlamencie ,bo oni walcza o to by Polaków nie było a już napewno nie pozwolą wam rzadzić ! Połączą sie w koalicje i dupa z rzadenia ! Już lepiej zwrócić sie w stronę Króla Wojciecha Leszczyńskiego ,choć on trzyma z kościołem ,no ale nie tym watykańsko-syjońskim ,tylko z kościołem wiernych religi ,no a to chyba rolnikom nie przeszkadza .Ponadto u Króla sa prawdziwe wybory sejmikowe i wybrany jest przez poszczególne ziemie najlepszy z najlepszych ,podlega usunięciu gdy nie wypełnia uchwał sejmowych ,oraz wybory są JAWNE i sprawdzalne ! To tyle !

zacznijcie myśleć! 09-09-2019 23:26:04

idą wybory, zagłosujcie wreszcie na Konfederację! czy nie widzicie że pis, po, psl to jedno zło? nadal chcecie wegetować w komunizmie?

Lorap. 08-09-2019 12:54:39

Wszystko co małe,ekologiczne,zdrowsze na siłę jest niszczone,bardzo przykre i nieodwracalne,ekonomia najważniejsza.

Gość 07-09-2019 22:50:47

Co to rekompensatę dają wstecz od 2014. Dobre

Ryszard 07-09-2019 12:38:08

Prawdziwych rolników już prawie nie ma. Zostali obszarnicy lejący strumieniem randap i inne paskudztwa oraz resztki ekologów i tradycyjnych, którzy są kończeni przepisami i częstymi kontrolami. Ale i ci są przeszkodą w zaprowadzeniu koncernowego jadłospisu.

Gość 07-09-2019 09:20:30

Przemysł już zniszczyli --- kolej na rolnictwo a później nowa flaga Gwiazda Dawida !!!

Izabella 06-09-2019 18:02:32

Z tego co pamiętam, w taki właśnie sposób koncern Monsanto wykończył farmerów w USA i stał się monopolistą... z tym że jeśli jakiś farmer nie chciał przystać na warunki Monsanto był szantażowany i zastraszany do momentu kiedy się nie poddał :(

Ireneusz 06-09-2019 05:09:56

Trzeba zniszczyć ten wyniszczający wieś system korporacyjny.

Plautilla 05-09-2019 21:05:17

Szkoda, że tego ważnego postu nie można udos tępnić w obiegu na fb( wyłączona opcja udostępniania) ani stąd, ze strony Agrounii. Serdeczne Szczęść Boże !

Robik 05-09-2019 18:47:18

Tak zniszczono PGR-y, kiedy to podniesli odsetki od kredytow do ponad 80%, a wartosc zuemi spadla do 2000 zl za 1 ha!

Agar 05-09-2019 17:44:28

Za pieniadze podatnika skupuja ziemię??dla kogo?W bialych rekawiczkach niszczą Polske.

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję