Sobota, 16-10-2021
agrolajt.pl - logo menu

Bułgarzy zmuszają korporacje do handlu krajowymi towarami

Edytowano: 14-04-2020 21:12:32

Forsal, Wprost

agrolajt.pl - Bułgarzy zmuszają korporacje do handlu krajowymi towarami

Bułgaria nie chce zagranicznych produktów. Od teraz liczyć się będzie regionalność, im bliżej wyhodowano dany produkt tym lepiej. Ten pomysł rząd wdraża w życie przez pandemię koronawirusa. Ma to ograniczyć transport żywności, a także pomóc lokalnym producentom.
Rząd Bułgarii nie boi się dużych korporacji. Specjalnym rozporządzeniem nakazał dużym sieciom handlowym zwiększenie liczby sprzedaży krajowych produktów- czytamy na Forsal.pl Chodzi o mleko, nabiał, mięso, jajka, miód, sezonowe owoce i warzywa. Muszą być wyprodukowane w regionie lub w sąsiednim obwodzie. Urzędnicy będą kontrolować skąd pochodzi żywność.


Bazary zamknięte


W Bułgarii kilka dni temu zostały zamknięte bazary- relacjonuje Wprost, jednak rolnicy nie zostali bez pomocy. Premier Bojko Borisow zarządził wykupienie przez rządową Agencję Pomocy Społecznej wszystkich zgromadzonych przez rolników towarów, których nie udało się sprzedać.  "Pomidory, ogórki, wszystko, co wyprodukowano, ma być wykupione i przekazane domom opieki społecznej i osobom potrzebującym, żaden wyprodukowany produkt nie powinien zostać nieopłacony" stwierdził Borisow.


W Polsce cisza


Coraz głośniej o trudnej sytuacji w związku z koronawirusem mówią polscy rolnicy. Ceny mleka, mięsa spadły dramatycznie. Wystosowano już wiele petycji o pomoc, ale ministerstwo rolnictwa zwala winę na długie unijne procedury. Przykład Bułgarii pokazuje, że nie trzeba być na łasce unijnych dygnitarzy. Trzeba mieć choć trochę dobrej woli.

Dodaj komentarz

Komentarze

Gość 15-04-2020 09:39:15

Rewelacja. Polski rząd się boi więc nie zrobi niczego co jest niezgodne z poleceniami z ciepłego kraju.

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję