Wtorek, 30-11-2021
agrolajt.pl - logo menu

Traktor uciekł pijanemu rolnikowi. Interweniowała policja.

Dodano: 23-12-2020 18:47:04

KPP Krasnystaw

agrolajt.pl - Traktor uciekł pijanemu rolnikowi. Interweniowała policja.

Policja w Krasnymstawie rzadko dostaje takie zgłoszenia. Od odebraniu telefonu dyspozytor usłyszał, że ciągnik sam jeździ po polu, w kółko. Funkcjonariusze ruszyli na pomoc...

 

Typ niepokorny

 

Na miejscu okazało się, że za ciągnikiem ganiał pijany 36-latek. Jak zeznał „zgubił przyczepę”. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec gminy Krasnystaw odpalał ciągnik „na krótko”, nie wiedząc, że ma on włączony 3-ci bieg. Gdy go uruchomił, ciągnik wraz z podpiętą przyczepą, zaczął jechać w kierunku pól uprawnych. Mężczyzna zaczął biec za ciągnikiem ale nie mógł go dogonić. W rezultacie traktor przejechał bez kierowcy około 1 kilometra. W trakcie jazdy przerwał siatkę przeciwśniegową, przejechał przez rów gdzie urwał się zaczep przyczepy.

Zobacz FILM!

Następnie przecinając drogę wojewódzką nr 812 wjechał na pole gdzie zaczął jeździć w koło.


 

Chłop na podwójnym gazie

 

 

Po pewnym czasie mężczyźnie udało się dogonić ciągnik, wsiadł do niego i zaczął jechać w kierunku miejsca zamieszkania. Po przejechaniu drogi wojewódzkiej został zatrzymany przez krasnostawskich policjantów. Wtedy okazało się, że 36-latek ma w organizmie ponad 2,2 promile alkoholu. W przeszłości zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania. 


 

Słono zapłaci

 

Rolnikowi grozi szereg konsekwencji. Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15 lat. Świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tysięcy złotych oraz 2 lata więzienia.


 


 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję