Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

“To nie sadownik zarabia na polskich owocach”. Pikieta pod Biedronką 

Edytowano: 14-09-2021 15:26:34

fot. Związek Sadowników RP/Facebook

agrolajt.pl - “To nie sadownik zarabia na polskich owocach”. Pikieta pod Biedronką 

 

- Zostaliśmy kolejny raz zmuszeni do reakcji z powodu złego traktowania sadowników cenami. Znowu zostaliśmy postawieni pod ścianą - mówił dziś pod Biedronką jeden z organizatorów protestu. 

Związek Sadowników RP protestował dzisiaj pod siedzibą Biedronki na ulicy Dolnej 3 w Warszawie. 

- Kolejny raz chcemy zaprotestować przeciw politykom, które stosują wobec dostawców, a w konsekwencji wobec sadowników, wielkie sieci handlowe, które w Polsce zmonopolizowały handel i naszym zdaniem dochodzi już do patologicznych sytuacji, które naszym zdaniem są niezgodne z prawem - mówił podczas konferencji prasowej prezes Związku Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej, Mirosław Maliszewski.
 

Patologiczna sytuacja 
 

Podczas konferencji Maliszewski wyjaśnił, na czym polega sytuacja, w której znaleźli się sadownicy. 

- Patologiczna sytuacja polega na tym, że dzisiaj jest wykorzystywana przewaga rynkowa wielkich korporacji międzynarodowych, ale też polskich podmiotów,  zarówno w zakresie skupu owoców do przetwórstwa, jak i w zakresie handlu owocami deserowymi - mówił Maliszewski. 
 

Fałszywa troska 
 

- Te praktyki, które dzisiaj mają miejsce, nie mają nic wspólnego z etyką biznesu, nie mają nic wspólnego z poszanowaniem partnerów w obrocie handlowym, nie są prawdziwą troską o konsumentów, klientów, a jedynie są fałszywą troską służącą do tego, by wykorzystywać ich patriotyzm konsumencki do zaniżania cen skupu owoców i doprowadzania do bankructwa dostawców - dodał Maliszewski.
 

Propozycja sadowników 
 

Związek Sadowników RP zaproponował, by cena na sklepowych półkach została utrzymana w wysokości 4 zł/kg, z czego 2 zł trafia do sadowników, 1 zł dla dostawcy i 1 zł dla sklepu. 

 

Źródło: Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej/Facebook
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję