Środa, 23-09-2020
agrolajt.pl - logo menu

Strajk: Tarcza Prawna Przeciwo Represjom

Edytowano: 22-05-2020 17:37:11
agrolajt.pl - Strajk: Tarcza Prawna Przeciwo Represjom

Ruszyła już strona internetowa i numer telefonu, gdzie mogą zgłosić się wszyscy, którzy doświadczyli represji podczas strajku rolników, przedsiębiorców i pracowników. Czeka na nich pomoc prawna.


Na ulicach Warszawy doszło w ostatnią sobotę do szokujących scen. Policja, na rozkaz stanęła przeciwko ludziom. Wystawiała mandaty, wypisywała wnioski do sądu o ukaranie, a także wysyłała notatki do sanepidu za nieprzestrzeganie obostrzeń w związku z koronawirusem. Wiele ludzi w akcie rozpaczy nie myślało o maseczkach na twarzy czy o zachowaniu odległości. Poza tym policja zamykając ludzi w kordonie uniemożliwiła izolacje.


http://www.tarczaprawnaprzeciwkorepresjom.pl/

Na tej stronie internetowej wszyscy poszkodowani mogą się zgłosić po pomoc prawną. Każdy, kto był źle potraktowany przez policję, zamknięty na komisariacie, poszarpany, pobity czy potraktowany gazem może opisać swoją sprawę.


"Nie zostawimy nikogo bez pomocy" -mówi Michał Kołodziejczak, lider AGROunii.

 

Autor: Juliusz Pająk

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję