Poniedziałek, 24-02-2020
agrolajt.pl - logo menu

Spada sprzedaż futer!

Edytowano: 23-01-2020 09:41:13

https://m.bankier.pl/wiadomosc/Branza-futrzarska-w-coraz-wiekszym-kryzysie-7806345.html?fbclid=IwAR1ThcKgxYZM1mxtNMUzxxuIKhmvUDJ7F6IXHS6hX22y7r8BaZely73JwiM

agrolajt.pl - Spada sprzedaż futer!

 

W ostatnich latach widzimy intensywną tendencję odchodzenia od zakupu produktów futrzarskich i odzwięrzęcych. Ostatnie statystki wskazują jak ten trend odbija się na branży futrzarskiej. Obecnie jest ona niemal w zapaści. Dotychczas spadek sprzedaży wiązał się przede wszystkim ze indywidualnymi wyborami klientów. Dziś z futer rezygnują już całe domy mody i producenci ubrań. Po prostu nie ma nie klientów. Z danych przedstawionych przez organizację Fur Free Alliance wynika, że już ponad 1000 marek zrezygnowało z używania futer naturalnych.

Od 2014 roku liczba zwierząt hodowanych na futro spadła o połowę - z 10 mln na niewiele ponad pięć. 

W Polsce trwa gorąca dyskusja na temat zakazu hodowli zwierząt na futra. Wygląda na to, że uchwalenie ustawy jest teraz bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek wcześniej. Wpływa na to ogromne poparcie społeczne dla tej idei. Z przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Otwarte Klatki badania wynika, że aż 73 proc Polaków chce zamknięcia hodowli zwierząt na futra. 

-”Wierzymy, że tym razem dojdzie do wprowadzenia zakazu” - mówi agencji Newseria Biznes Anna Iżyńska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki. - “Warunki są wyjątkowo sprzyjające, bo branża znajduje się w ogromnym kryzysie.”

Ta wysokie poparcie społeczne to efekt wielu lat kampanii przeciwko futrom. O jednej z takich akcji pisaliśmy TUTAJ. Obecnie wiele gwiazd agresywnie krytykuje celebrytów, którzy ośmielają pokazać się w futrze. Wygląda na to, że całościowo społeczeństwa dorosły do rezygnacji z futer jako modowego rozwiązania. 

“Królowa Elżbieta II ogłosiła niedawno, że nie będzie już kupować naturalnych futer” - tłumaczy portalowi Bankier.pl ekspertka Stowarzyszenia Otwarte Klatki.

Kiedyś futra były symbolem luksusu. Dziś założenie naturalnego futra naraża na wyśmianie i nazwanie bezdusznym. 

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

Dodaj komentarz

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję