Wtorek, 26-05-2020
agrolajt.pl - logo menu

Roża Thun przewodniczącą Europejskiego Forum Żywności

Edytowano: 08-11-2019 10:20:55
agrolajt.pl - Roża Thun przewodniczącą Europejskiego Forum Żywności

W Brukseli właśnie rozpoczęło działalność Europejskie Forum Żywności (EFF - European Food Forum). Ma ono zajmować się inicjowaniem publicznej debaty oraz szukaniem rozwiązań zmierzających stworzenia skutecznej i sprawiedliwej polityki żywnościowej.Pięciu europosłów założycieli - Róża Thun z EPL, Clara Aguilera (S&D), Irene Tolleret (Renew Europe), Asim Ademov (EPP) oraz Brando Benifei (S&D) - podpisało wczoraj statut tej organizacji. 

Europejskie Forum Żywności ma być platformą współpracy i porozumienia pomiędzy politykami podejmującymi decyzje, organizacjami zajmującymi się tematem żywności oraz producentami i naukowcami.  Europejskie Forum Żywności jest otwarte dla wszystkich podmiotów związanych z szeroko rozumianą polityką żywnościową w UE - od europosłów, rolników i ich zrzeszeń, firm produkujących żywność zaczynając, kończąc na firmach dystrybuujących żywność, europejskich i krajowych stowarzyszeniach i organizacjach sektorowych. To w ramach EFF mają być wypracowywane rozwiązania na przyszłość, które mają poprawiać jakość żywności serwowanej w UE, a także działać w interesie europejskich producentów żywności. Tyle w teorii - w praktyce, okaże się w najbliższych miesiącach.

Na czele EEF stanęła nasza rodaczka - krakowska europosłanka Róża Thun (do Parlamentu UE dostała się z listy Koalicji Obywatelskiej). - Zapraszamy wszystkich zainteresowanych stron do przyłączenia się do nas i wspólnego omówienia jednego z najciekawszych tematów dla obywateli UE. Europejskie Forum Żywności, będzie wyjątkową platformą do omawiania kwestii związanych z polityką żywnościową ze wszystkimi zainteresowanymi stronami. Naszą ambicją jest kształtowanie debat politycznych wokół zrównoważonej produkcji żywności, ochrony konsumentów, jakości żywności i ochrony środowiska - mówi Róża Thun. - zgłoszenia można przesyłać na  info@europeanfoodforum.eu

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

Dodaj komentarz

Komentarze

Schodypak 24-03-2020 15:58:55

Ale chyba juz znalazlem :)

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję