Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

Romańczuk spoglądał na pożar mleczarni zza płotu. Ma zakaz wstępu. [Bielmlek]

Edytowano: 10-09-2021 09:48:04

fot. OSP KSRG Augustowo/Facebook

agrolajt.pl - Romańczuk spoglądał na pożar mleczarni zza płotu. Ma zakaz wstępu. [Bielmlek]


15 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem mleczarni Bielmlek w Bielsku Podlaskim. - Akcja gaśnicza na miejscu zdarzenia trwała blisko 6 godzin. W tej chwili nie jesteśmy w stanie określi strat - przekazał w rozmowie z portalem Agrolajt.pl bryg. Marcin Sawicki, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. 

Pożar mleczarni
 

Informacja o pożarze mleczarni Bielmlek w Bielsku Podlaskim wpłynęła do straży pożarnej wczoraj, 9 września o godzinie 15:27.  Ogień pojawił się w suszarni. Jeszcze przed przybyciem straży pożarnej wszyscy pracownicy zostali ewakuowani.

- Mieliśmy zgłoszony pożar jednego z budynków produkcyjnych. Akcja gaśnicza na miejscu zdarzenia trwała blisko 6 godzin. Zadysponowano 13 zastępów ratowniczo- gaśniczych plus samochody operacyjne. W tej chwili nie jesteśmy w stanie określi strat - przekazał w rozmowie z portalem Agrolajt.pl bryg. Marcin Sawicki, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. 

Syndyk i prezes SM na miejscu zdarzenia
 

Jak powiadomił portal bielsk.eu, akcji gaśniczej przypatrywali się syndyk masy upadłości Bielmlek Józef Gliński oraz prezes Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek Tadeusz Romańczuk. Prezes ze względu na zakaz przebywania na terenie spółdzielni stał za płotem mleczarni. 

Tadeusz Romańczuk jeszcze kilka dni przed pożarem w rozmowie z portalem bielsk.eu przyznał, że może dojść do podobnego zdarzenia, ze względu na to, że suszarnia jest źle użytkowana. Co więcej, ostrzeżenie wysłał do policji, straży pożarnej, sądu, a nawet premiera. 
Zdaniem prezesa straty po pożarze mogą być bardzo wysokie - paliła się najważniejsza część proszkowni. 

Upadłość SM Bielmlek 
 

SM Bielmlek jest w stanie upadłości. Józef Gliński syndyk masy upadłości wydzierżawił majątek spółdzielni Laktopol -Polindus. Problemy w mleczarni zaczęły się jeszcze przed laty. Zakład przestał wypłacać rolnikom pieniądze za zdane mleko. Po ogłoszeniu bankructwa spółdzielcy znaleźli się w dramatycznej sytuacji, to oni mieli spłacać długi zaciągnięte przez Bielmlek. W marcu bieżącego roku pod siedzibą SM Bielmlek dwukrotnie protestowali rolnicy i członkowie AGROunii. 

- To prezes i rada nadzorcza Bielmleku doprowadzili do upadku spółdzielnię. To oni was oszukali. To oni powinni za to zapłacić i jeszcze minister Ardanowski, który popierał Romańczuka i jego działania. To oni swoimi działaniami psują dobry wizerunek spółdzielczości w naszym kraju - mówił do rolników zebranych pod Bielmlekiem Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 
 

Źródła: Gazeta Współczesna, bielsk.eu
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję