Piątek, 06-12-2019
agrolajt.pl - logo menu

Rolników w Komisji Europejskiej ma reprezentować Janusz Wojciechowski. W tle nadużycia finansowe!

Edytowano: 10-09-2019 16:22:54

tvn24

agrolajt.pl - Rolników w Komisji Europejskiej ma reprezentować Janusz Wojciechowski. W tle nadużycia finansowe!

Janusz Wojciechowski to były działacz ZSL i PSL, obecnie polityk PiS, zasiadający w Europejskim Trybunale Obrachunkowym.

Kandydat na komisarza był prezesem PSL w latach 2004-2005. Jest też byłym europosłem PiS. Teraz jest audytorem w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. Z Prawem i Sprawiedliwością związany oficjalnie od 2010 roku.

Dziś oficjalnie został kandydatem na stanowisko unijnego komisarza do spraw rolnictwa. Może mieć jednak problemy, bo jest podejrzany o nadużycia przy rozliczaniu podróży służbowych. Jego służbowe wydatki jako europosła znalazły się pod lupą unijnego urzędu zwalczającego nadużycia finansowe.

Prawdopodobne wyłudzenie pieniędzy przez Wojciechowskiego jako członka Parlamentu Europejskiego może być dość znaczne. Według niemieckiego "Der Spiegel", chodzi o "pięciocyfrowe sumy".

W ciągu najbliższych tygodni rozpoczną się przesłuchania w Parlamencie Europejskim. Polski kandydat będzie pytany nie tylko o rolnictwo, o nadużycia finansowe podczas podróży służbowych, ale także o sprawy praworządności w Polsce.

K.M.

Dodaj komentarz

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję