Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

Rolnicy będą mogli handlować w niedzielę - nowy pomysł PiS i Kukiz15

Edytowano: 13-09-2021 15:53:45

fot. hippopx.com/Creative Commons Zero - CC0

agrolajt.pl - Rolnicy będą mogli handlować w niedzielę - nowy pomysł PiS i Kukiz15

 

Do Sejmu złożona została ustawa „o ułatwieniach w prowadzeniu handlu w soboty i niedziele przez rolników i ich domowników”, dzięki której rolnicy i członkowie ich rodzin mogliby sprzedawać artykuły rolno-spożywcze w weekendy.

- Zaproponowane rozwiązania przyczynią się do zwiększenia dochodów w gospodarstwach rolnych, a także sprzyjać będą upowszechnianiu produktów lokalnych, skracaniu i dywersyfikacji kanałów dystrybucji poprzez tworzenie miejsc bezpośredniej sprzedaży dla spożywczych produktów lokalnych - wskazano w uzasadnieniu do projektu ustawy złożonym do Sejmu przez posłów Kukiz15 i PiS.
 

Dogodne miejsce i możliwe zwolnienie z opłaty targowej
 

Zgodnie z projektem ustawy miejsce do prowadzenia handlu w sobotę i niedzielę wyznaczałaby rada gminy. Gmina, wybierając miejsce miałaby zwrócić uwagę na “dogodną komunikację, bliską lokalizację z centrum danej gminy lub miasta, lub bliską lokalizację miejsc atrakcyjnych turystyczni”. 

W projekcie zaznaczono, że rada gminy może wprowadzić opłatę targową, jednak aby obniżyć koszty rolnikom, zaproponowano zwolnienie z opłaty.  
 

Praca 7 dni w tygodniu 
 

O projekt ustawy zapytaliśmy sadownika. 

- Pomysł się nie sprawdzi. Jak sadownik pracuje od poniedziałku do niedzieli, to kiedy będzie mieć czas, żeby w niedzielę iść tym handlować - mówi w rozmowie z protalem Agrolajt.pl. 


Źródło: sejm.gov.pl
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję