Sobota, 04-04-2020
agrolajt.pl - logo menu

Odpadowe ziemniaki na promocji w kauflandzie?

Edytowano: 08-01-2020 09:20:08
agrolajt.pl - Odpadowe ziemniaki na promocji w kauflandzie?

 

Zanim warzywa i owoce trafią do sprzedaży w sklepie, są oceniane pod kątem jakości. Muszą spełniać określone normy, żeby sklep je kupił. Tak to wygląda w przypadku polskich producentów. Jak widać na przykładzie Kauflandu, te same standardy już nie obejmują dostawców niemieckich. Na promocji w tym sklepie Michał Kołodziejczak znalazł ziemniaki tak małe i ciemne, że jesteśmy przekonani, że od polskiego producenta nie zostałyby kupione do sklepu. 

“Ziemniaki, które my, Polacy dostarczamy do sklepu, nie mogą być mniejsze niż 5 cm średnicy” - komentował Michał Kołodziejczak w filmie, w którym porównuje jakość polskich ziemniaków dostępnych obecnie w sklepach, z tymi sprzedawanymi na promocji w Kauflandzie. Szokujący jest już sam fakt sprzedawania w Polsce ziemniaków zza granicy, podczas gdy polskich producentów wystarczyłoby, żeby nie sprowadzać ziemniaków. Można zadać pytanie - to może jest to kwestia jakości? Sprowadzamy ziemniaki zza granicy, bo nasze polskie nie są odpowiednio dobre…? Przykład z Kauflandu świadczy o czymś zupełnie przeciwnym. “Zagraniczne sieci często sprzedają u siebie te produkty, które nie zeszły po prostu na rynku - na przykład niemieckim. Czyli ziemniaki, które widzimy tutaj w promocji to ziemniaki odpadowe, które tam się nie sprzedały.” - komentował Michał Kołodziejczak. “Kiedy my przywozimy takie ziemniaki na sprzedaż, to jesteśmy odsyłani do domu, bo słyszymy, że takie ziemniaki po prostu w supermarketach nie mogą być, bo są bardzo niskiej jakości”. Jak widać te wyśrubowane standardy nie dotyczą ziemniaków z Niemiec. “Zagraniczne supermakety zrobiły to, że ludzie już nie kupują polskich produktów, tylko są te produkty (...) sprzedawane w bardzo małej ilości...” - komentuje w filmie Kołodziejczak. 

W filmie Kołodziejczak zwraca uwagę na to, że winę ponoszą nie tylko zagranicznie sieci, ale także polskie firmy, które skupują ziemniaki. To są polskie przedsiębiorstwa, które zamiast wybierać polskie produkty, wspierają rolnictwo zagraniczne i kupują nawet jeśli ta żywność ma taką marną jakość… 

Polecamy cały film na ten temat i zachęcamy do poszukiwania w sklepach polskich produktów!

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

Dodaj komentarz

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję