Czwartek, 02-07-2020
agrolajt.pl - logo menu

Nieprawidłowości w dostawach Biedronki!

Edytowano: 23-11-2019 09:15:17
agrolajt.pl - Nieprawidłowości w dostawach Biedronki!

Z dokumentów, do których dotarł Agrolajt, wynika, że notoryczną praktyką ostatniego sezonu było przyjmowanie dostaw warzyw i owoców z niewypełnionymi lub błędnie wypełnionymi kartami dostaw. Sprawa dotyczy największego centrum dystrybucyjnego w Żabiej Woli.  “Jest to największy magazyn i przyjmuje najwięcej (około 2-3 razy więcej niż inne centra) asortymentu warzyw i owoców, z tego centrum w Żabiej Woli towar rozjeżdżał się po wszystkich centrach w całej Polsce. (...) Dziennie w okresie od października do czerwca wjeżdża tam około 90 dostaw, prawie same całe naczepy różnego asortymentu warzyw i owoców. Z tego 70-80% z mniejszymi lub większymi błędami w dokumentach.”

Nasz informator przesłał nam także maila rozesłanego do pracowników tego magazynu, w którym ktoś postawiony w Jeronimo Martins wyżej, przyznaje, że wie o nieprawidłowościach w dokumentach, ale, że mimo to dostawy mają być przyjmowane…

Jak wyjaśnić takie postępowanie? Czy dystrybucja warzyw i owoców nie powinna odbywać się na najwyższym poziomie jakości? Dlaczego dokumentacja nie była dokładnie wypełniana? Czy było to efekt niechlujstwa czy czegoś więcej?

Wczoraj członkowie Agrounii po strajku ostrzegawczym udali się do jednej z Biedronek, gdzie sprawdzali pochodzenie warzyw i owoców. Niestety większość z nich była zagraniczna (mowa o pomidorach, czosnku, papryce), mimo, że spokojnie jest jeszcze sezon na nasze rodzime. Członkowie Agrounii zapowiadają dalsze happeningi dotyczące Biedronki, a także złożenie pozwu przeciwko niej w sprawie błędnego oznaczania żywności.  

 

Autorka: Malwina Napiórkowska 

 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję