Czwartek, 02-07-2020
agrolajt.pl - logo menu

Jak wybierać polskie produkty na święta?

Edytowano: 29-11-2019 08:41:11
agrolajt.pl - Jak wybierać polskie produkty na święta?

Magia świąt działa niemal na każdego. Ten czas, który planujemy spędzić w rodzinnym gronie, ściśle wiąże się z... dobrym jedzeniem. Przygotowujemy wiele potraw, wiele godzin poświęcamy na to by były jak najsmaczniejsze. W tym roku, zachęcamy by postawić na rodzime produkty. Polskie rolnictwo zasługuje na to by wybierać jedzenie właśnie od naszych krajowych producentów. 

Dobrym tropem jest sprawdzanie pochodzenia warzyw i owoców, które będziemy kupować na świąteczne stoły. Jak pokazuje doświadczenie etykieta z ceną nie zawsze zgadza się z prawdziwym pochodzeniem produktów, więc warto je sprawdzić dokładnie. Dobrym tropem jest także wybieranie żywności oznaczonej ceryfikatem "Produkt polski", który daje nam gwarancję polskiego pochodzenia i przetworzenia go na terenie Polski. 

Przydatny w tej kwestii może być także portal Polska Smakuje, na którym znajdziemy: listę certyfikatów jakości produktów (w tym oznaczenie "Produkt polski"), wyjaśnienie co gwarantują dane certyfikaty, oraz przede wszystkim listę produktów, które owe certyfikaty posiadają. 

Na portalu możemy przeszukiwać produkty zależnie od ich rodzaju, miejsca gdzie możemy je znaleźć, oraz certyfikatów jakie posiadają. W ten sposób łatwo możemy, przed zakupami, sprawdzić jakich produktów szukać. 

Co więcej na portalu możemy także sprawdzić jacy producenci konkrentnie posiadają określone ceryfikaty i skontaktować się z nimi, aby to od nich nabyć produkty na świąteczne stoły. 

Warto wspierać rodzimą produkcję żywności, bo to przekłada się na jakość jedzenia, które dostajemy, na naszą krajową gospodarkę i przede wszystkim na wyśmienity smak! 

 

Autorka: Malwina Napiórkowska

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję