Niedziela, 19-09-2021
agrolajt.pl - logo menu

AGROunia z tysiącem worków ziemniaków pod KPRM

Edytowano: 14-09-2021 17:40:16

fot. Twitter/AGROunia

agrolajt.pl - AGROunia z tysiącem worków ziemniaków pod KPRM

 

W ramach Białego Miasteczka 2.0 pod Kancelarią Premiera Rady Ministrów (KPRM) AGROunia rozdaje ziemniaki, jabłka, gruszki i śliwki, wszystko pod wspólnym z medykami hasłem “Zdrowie Polaka w cenie ziemniaka”. 

- Robimy akcję “Zdrowie Polaka w cenie ziemniaka” i pokazujemy, że wyceny warzyw, naszej żywności są tak zaniżone, jak ceny tego wszystkiego, co robią medycy. Zdowie zaczyna się od zdrowego żywienia, od zdrowego trybu życia - mówił dziś w Białym Miasteczku 2.0 Michał Kołodziejczak, lider AGROunii. 

Dziś pod KPRM obok namiotu AGROunii pojawiło się tysiąc worków ziemniaków. Jak mówił podczas konferencji prasowej Michał Kołodziejczak, lider AGROunii za taki worek ziemniaków rolnik otrzymuje maksymalnie 50 groszy. 

- Dla warszawiaków przygotowaliśmy najlepszej jakości ziemniaki w workach po 1,5 kg – w sklepie za taki produkt klient musi zapłacić nawet 6 złotych. Rolnicy pokazują, za ile sprzedają swoje produkty w skupie, a za ile są one sprzedawane w supermarketach - informuje AGROunia. 
 

Owoce prosto z protestu sadowników 


Także dziś w Warszawie pod Biedronką odbył się protest Sadowników Polskich RP, o którym więcej pisaliśmy >tutaj<. Po proteście sadownicy przywieźli owoce do Białego Miasteczka 2.0.

 

AGROunia w Białym Miasteczku 2.0
 

Po sobotnim marszu medyków z placu Krasińskich pod KPRM powstało Białe Miasteczko 2.0, gdzie obok namiotów medyków, znaleźć można namiot AGROunii. 

- Dziś medycy walczą o dodatkowe pieniądze na zdrowie. Robią to dla pacjentów, czyli dla nas wszystkich. Niedofinansowanie ochrony zdrowia nie pozwala dobrze leczyć - informuje AGROunia. 

 
Źródło: AGROunia/Facebook
 

Dodaj komentarz

huntly.pl

Jesteś zadowolony z naszej pracy? Wesprzyj zespół redakcyjny AGROlajt!

Zapisz się do newslettera - bądź na bieżąco!

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych (adres email) przez Sprzedawcę - AGROlajt.pl w celu marketingowym. Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Mam prawo cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Mam prawo dostępu do treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, oraz prawo do przenoszenia danych na zasadach zawartych w polityce prywatności serwisu internetowego. Dane osobowe w serwisie internetowym przetwarzane są zgodnie z polityką prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z polityką przed wyrażeniem zgody.

Nasza strona korzysta z plików cookies, aby dowiedzieć się więcej przejdź do strony Regulamin i polityka prywatności

Akceptuję